Nowa generacja frezów do obróbki aluminium

Wysokowydajny frez GARANT Master Alu - absolutnie niezawodny.

Nowa generacja frezów GARANT Master Alu imponuje szczególnie wysoką wydajnością w obróbce aluminium. Te innowacyjne frezy charakteryzują się bardzo długą żywotnością i ekstremalnymi prędkościami posuwu i prędkościami skrawania.

Rozbudowana linia produktów GARANT Master Alu zapewnia idealne rozwiązanie dla każdego zadania obróbki: wykończenia, obróbki zgrubnej, frezowania wgłębnego czy rampingu. Ponadto narzędzia HPC są dostępne w wersji niepowlekanej lub z najnowszą powłoką DLC w kolorze zielonym.

GARANT Master Alu

Poznaj innowacyjną, wysokowydajną obróbkę aluminium frezem GARANT Master Alu.

Zalety

GARANT Master Alu - frez z węglików spiekanych, dokładnie wyważony

Geometria narzędzia została specjalnie zaprojektowana do rowkowania i frezowania konturów. Frez z węglików spiekanych GARANT Master Alu jest dostępny w wersji niepowlekanej lub z powłoką DLC najnowszej generacji w kolorze zielonym (zgodnie z kodem ISO).

Informacja: Frezy posiadają specjalny szlif do wyrównania nierównowagi, co zapewnia możliwie najniższe niewyważenie G1,8 i najlepszą możliwą jakość wyważenia dla odpowiedniej średnicy przy dużych prędkościach.


 1. Podłoże o najlepszej wytrzymałości na rozciąganie.
 2. Specjalne profile faliste; wióry są natychmiast usuwane. Polerowane rowki zapewniają szybkie i niezawodne odprowadzanie wiórów.
 3. Geometria narzędzia do frezowania rowków i konturów.
 4. Najnowsza generacja powłoki DLC w kolorze zielonym (zgodnie z kodem ISO). Dostępne również bez powłoki.
 5. Wzmocniona średnica rdzenia dla bardzo wysokiej stabilności.
 6. Selektywne przygotowanie krawędzi skrawającej dla bardzo wysokiej niezawodności procesu. W ten sposób zapobiega się w największym możliwym stopniu powstawaniu zabudowanych krawędzi.

GARANT Master Alu Pick Pocket

Szczególnie nadaje się do frezowania wgłębnego i rampowania. Innowacyjna geometria powierzchni czołowej umożliwia uzyskanie najwyższych prędkości posuwu i zapobiega tworzeniu się wiórów podczas wiercenia. GARANT Master Alu PickPocket jest dostępny w pięciu różnych wersjach: niepowlekany lub z powłoką DLC najnowszej generacji w kolorze zielonym (zgodnie z kodem ISO), z lub bez chłodzenia wewnętrznego, z krótkim lub długim chwytem do głębszej pracy. Dzięki temu posiada optymalne rozwiązanie dla każdego zadania obróbki.

Wskazówka: Przy maksymalnych prędkościach posuwu, obróbka na mokro jest preferowaną metodą zapobiegania przywieraniu materiału do wygenerowanej powierzchni, co może być spowodowane wysokim wytwarzaniem ciepła.

 1. Podłoże o najlepszej wytrzymałości na zginanie.
 2. Wzmocniona średnica rdzenia zapewnia najwyższą stabilność podczas frezowania rowków.
 3. Zmienne nachylenie dla płynnej pracy we wszystkich zastosowaniach. Dla uzyskania najlepszej możliwej jakości powierzchni.
 4. Wypolerowane przestrzenie na wióry dla bezpiecznego i szybkiego usuwania wiórów. Specjalnie zaprojektowany dla materiałów nieżelaznych, dużych przestrzeni na wióry. Do usuwania dużej objętości wiórów.
 5. Wersja z wewnętrznym chłodzeniem idealna do bezpośredniego nurkowania (wiercenia) i ramp. Innowacyjna geometria powierzchni czołowej zapewnia najwyższe wartości posuwu i pozwala uniknąć odprysków podczas wiercenia.
 6. Powłoka DLC najnowszej generacji w kolorze zielonym.
 7. Ukierunkowane przygotowanie krawędzi tnących dla maksymalnej niezawodności procesu. W ten sposób zapobiega się w miarę możliwości tworzeniu się narostów.

GARANT Master ALU do obróbki wykańczającej

5-ostrzowy frez wykańczający GARANT Master Alu VHM jest szczególnie efektywny w operacjach wykańczających. W porównaniu z narzędziami do obróbki stali, charakteryzuje się wysoką ostrością, ponieważ przygotowanie krawędzi jest specjalnie zaprojektowane do głównego zastosowania w aluminium. Zaokrąglenie krawędzi skrawającej w porównaniu: frez wykańczający GARANT Master Alu VHM r= 3,599 µm vs. frez wykańczający GARANT Master Steel VHM r= 9,721 µm.

Frezy są dostępne w trzech długościach - wszystkie z najnowszej generacji powłoką DLC w kolorze zielonym (zgodnie z kodem ISO).

 1. Wzmocniona średnica rdzenia zapewnia najwyższą stabilność.
 2. Zmienne nachylenie w celu zapewnienia płynnej pracy i uniknięcia wibracji.
 3. Pięć krawędzi tnących do efektywnego wykańczania.
 4. Podłoże o najlepszej wytrzymałości na zginanie.
 5. Powłoka DLC najnowszej generacji w kolorze zielonym.
 6. Przestrzenie na wióry wypolerowane w celu uniknięcia przywierania materiału.
 7. Przestrzenie na wióry specjalnie ukształtowane do materiałów nieżelaznych. Do szybkiego i niezawodnego usuwania wiórów i unikania zatorów wiórowych.
 8. Ukierunkowane przygotowanie krawędzi skrawającej w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności procesu. Redukcja lub zapobieganie wibracjom dla uzyskania najwyższej jakości powierzchni.

GARANT Master Alu SlotMachine

Szczególnie nadaje się do frezowania wgłębnego i rampowania. Innowacyjna geometria powierzchni czołowej umożliwia uzyskanie najwyższych prędkości posuwu i zapobiega tworzeniu się wiórów podczas wiercenia. GARANT Master Alu SlotMachine jest dostępny w trzech wersjach: z chłodzeniem wewnętrznym i bez, z krótkim lub długim ostrzem tnącym. Wszystkie warianty posiadają powłokę DLC najnowszej generacji w kolorze zielonym (zgodnie z kodem ISO).

Wskazówka: Przy maksymalnych prędkościach posuwu należy wybrać obróbkę na mokro, aby zapobiec przywieraniu materiału do wygenerowanej powierzchni, co może być spowodowane wysokim wytwarzaniem ciepła.


 1. Polerowane przestrzenie na wióry dla bezpiecznego i szybkiego usuwania wióra. Duże przestrzenie na wióry specjalnie ukształtowane do materiałów nieżelaznych. Do usuwania dużych ilości wiórów.
 2. Profil sznurowy do małych wiórów i miękkiego cięcia. Głębokość sznurka jest tak zaprojektowana, aby produkować jak najkrótsze wióry nawet przy maksymalnych prędkościach posuwu.
 3. Innowacyjna geometria powierzchni czołowej do wiercenia wgłębnego (ang. plunging) i rampingu z najwyższymi prędkościami posuwu. Unikanie tworzenia się wiórów przepływowych podczas wiercenia.
 4. Podłoże o najlepszej wytrzymałości na zginanie.
 5. Powłoka DLC najnowszej generacji w kolorze zielonym.
 6. Wzmocniona średnica rdzenia zapewnia najwyższą stabilność podczas frezowania rowków.
 7. Ukierunkowane przygotowanie krawędzi skrawającej w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności procesu. Zapobiega to powstawaniu zabudowanych krawędzi tnących w najlepszy możliwy sposób.
 8. Zmienna podziałka skręcania, zapewniająca płynną pracę we wszystkich zastosowaniach.

Przegląd frezów z rodziny GARANT Master Alu znajduje się w naszym eShop:

Doradztw

Skontaktuj się z nami!

Nasi doradcy techniczni doradzą na temat frezowania i pomogą znaleźć odpowiednie narzędzia w zakresie obróbki skrawaniem w Twojej firmie.

Porady dotyczące obróbki skrawaniem

Więcej

Hoffmann Group Toolscout - szybki i prosty dobór narzędzi

Nasza marka premium GARANT oferuje innowacyjne narzędzia do wszystkich obszarów zastosowania.